| ASIN | B00YMTNVEM |
| Best Sellers Rank | #34,052 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #220 in Network Switches |
| Case material type | Plastic |
| Data transfer rate | 1000 Megabits Per Second |
| EU Spare Part Availability Duration | 1 Years |
| Interface type | RJ45 |
| Item model number | TL-SG1005D V6.0(UK) |
| Item weight | 4.23 Ounces |
| Language | German |
| Manufacturer | TP-Link |
| Product dimensions | 16.5L x 10.8W x 2.8H centimeters |