brand: "cable matters"
price: "₨25725"
currency: LKR
in_stock: true
reviews_count: 5
category: "Cable Matters"
url: https://www.desertcart.lk/products/349377108-2-pack-1000base-sx-sfp-to-lc-multi-mode-1g
store_origin: LK
region: Sri Lanka
---
**Brand:** cable matters
**Price:** ₨25725
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🚀 Elevate your network game with fiber-speed precision!
## Best For
- cable matters enthusiasts
## Why This Product
- Trusted cable matters brand quality
## Description
Review: Sie tun das was sie sollen.
## Features
- Low power consumption and low EMI emission design; Hot-pluggable with advanced ESD protection
- Compatible with both 62.5um and 50um LC cables. It supports OM1, OM2, OM3, and OM4 fiber cables
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07TYSVP3R |
| Best Sellers Rank | #71,729 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #119 in Network Transceivers |